2003 yılından beri Türkiye’nin lider otomatik kapı ve kepenk sistemleri üreticisi olan olan Enddoors markasının sahibi olan firmamız otomatik kepenk, otomatik kapı, garaj kapısı, endüstriyel kapı, yangın dayanımlı kepenk, panjur sistemleri ve geçiş sistemleri konusunda müşterilerine profesyonel çözümler sunar.

Bahçe Otomasyonları

Kapının otomatik olarak açılıp kapanmasını sağlayan motor-otomasyon sistemleridir.Bu ürünler yana kayar ( sürgülü ) tip, dairesel ( kanatlı ) açılır tip olarak yapının durumuna göre tercih edilmektedir.

GÜVENLİ

Sağlam ve Dayanıklı Malzeme

SERVİS

Satış Sonrası Destek ve Garanti

HIZLI

Planlanan Teslimat Tarihinde Aksaklık Yaşanmadan Teslim

Özellikler

Yana Kayar Kapılarda genellikle ray üzerinde kayam tek bir kanat mevcuttur. Bu tip girişlerde, açma kapama fazlarında kapının kayabilmesi için uzun ve dar bir boşluğa ihtiyaç vardır. Bu kapılar; geniş girişler, yokuşlara yerleştirilmiş girişler ya da dairesel kapıların açılması için yeterli alan bulunmayan durumlarda en ideal korumadırlar.

İdeal sistem seçilmek istendiğinde ağırlık ve kapı uzunluğu dikkate alınmalıdır. Bu sistemler, kapama fazında maksimum güvenliği sağlamak için yumuşak başlama ve bitiş fonksiyonu ile donatılmıştır, engel tespit fonksiyonu, kapı hareketinin bloke olması durumunda insan ve nesnelere gelebilecek zararı önlemek için, hareketi durdurur ve tersine çevirir.

Dairesel Kapılar, sıradan kapılar gibi bir destek noktası üzerinde dönüş yaparak çalışırlar. Giriş Kapıları genellikle içe doğru açılır ve bu sebeple iç cephede kapının dönüş yapabileceği uygun bir alan bulunması gerekir.

İdeal Otomasyon sistemi seçilirken kapının ölçüleri, kapı kanadının yaklaşık ağırlığı, kullanıcı yoğunluğu,  dikme ve kanadın sağlamlığı, kullanılan materyal gibi ölçüler dikkate alınır.

Bu Motorlar 24VDC veya 220 VAC olarak çalışabilmektedir.

 

Fotoğrafların Üzerine Tıklayarak Büyütebilirsiniz

English EN Turkish TR