2003 yılından beri Türkiye’nin lider otomatik kapı ve kepenk sistemleri üreticisi olan olan Enddoors markasının sahibi olan firmamız otomatik kepenk, otomatik kapı, garaj kapısı, endüstriyel kapı, yangın dayanımlı kepenk, panjur sistemleri ve geçiş sistemleri konusunda müşterilerine profesyonel çözümler sunar.

Yangına Dayanıklı Kepenk

Yangına Dayanıklı Kepenkler; genellikle endüstriyel tesislerde iki farklı alanı birbirinde etkilenmeyecek şekilde yangın izolasyonu sağlamak için kullanılmaktadırlar. Eriyen sigortalı ve merkezi algıma sistemleri gibi çeşitli kontrol sistemleri ile aktive edilebilmektedirler. Sarmal yangın kepenkleri Tüm yangın kapısı sistemleri gerekli her türlü sertifikaya sahiptirler ve yangın yönetmeliğine uygun üretilmekte ve uygulanmaktadırlar.

GÜVENLİ

Sağlam ve Dayanıklı Malzeme

SERVİS

Satış Sonrası Destek ve Garanti

HIZLI

Planlanan Teslimat Tarihinde Aksaklık Yaşanmadan Teslim

ÖZELLİKLER

  • Yangına Dayanıklı Kepenkler; Ortam sıcaklığının artması ile üzerinde bulunan düzenekle kapılarını kapatıp duman ve alevin yayılmasını önler.
  • Yangına Dayanıklı Kepenkler; yangından korunmanın önemli olduğu mekânlar için tasarlanmış en iyi çözümdür. Ateşin merkezi ile korunması gereken mekân arasında emniyet bariyeri oluşturur. Uluslar arası yangın şartnamelerine uygun olarak üretilir. Türkiye’de de 19/12/2007 tarihinde resmi gazetede yayınlanan “Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmelik” gereği yangından korunma sistemlerinin uygulanması zorunlu hale gelmiştir. Bu yönetmeliğin 4.Maddesi (şş) bendindeki tanıma uygun olarak üretilen Yangın Kepenkleri her türlü yapıda sisteme uygun alternatifli çözüm olmaktadır.
  • Yangına Dayanıklı Kepenkler; her ölçüye göre özel üretilir. Acil durumlarda yangın otomasyonu ve yangın senaryolarıyla çalışabilen otomatik kapanma tertibatı ile donatılmış, tehlikeyi müdahale edilene kadar hapseder.
  • Şaft Grubu Şaft çekme çelik borudan imal edilmiştir. Kapı genişliğine göre azami 1/400 sehim orantısı dikkate alınır. Motor sistemi taşıyabilecek kapasitede sistem boyutlarına göre kullanılır. Ana Destek Direkleri Davlumbaz, ana destek plakaları ve motor bağlantı ayakları galvaniz çelikten imal edilmiştir. Dikey Yan Kanallar Kepenk sistemini ve yangın mukavemetini sağlayacak dirençte ve gerekli kalınlıkta galvanizli malzemeden imal edilmiştir. Kapı kanalı, kepengin sürtünmesini asgaride tutmak üzere tasarlanmıştır.
  • Kullanım Fusible-link ile 73°C’de mekanik olarak otomatik kapanabilir. İsteğe bağlı olarak yangın ihbar sistemine bağlı vs alternatifli kullanım sistemleri ile donatılmaktadır. Sarmal Yangın Kapısı, yalıtım gücü sayesinde, diğer yüzünün ışınım değerini azami seviyede tutmaktadır.

Fotoğrafların Üzerine Tıklayarak Büyütebilirsiniz

English EN Turkish TR