2003 yılından beri Türkiye’nin lider otomatik kapı ve kepenk sistemleri üreticisi olan olan Enddoors markasının sahibi olan firmamız otomatik kepenk, otomatik kapı, garaj kapısı, endüstriyel kapı, yangın dayanımlı kepenk, panjur sistemleri ve geçiş sistemleri konusunda müşterilerine profesyonel çözümler sunar.

Alüminyum Profil Boyama

- Metal Mobilya Boyama
- Ofis Mobilyaları Boyama
- Alüminyum Levha Boyama
- Demir Profil Boyama
- Demir Sac Boyama

Otomotiv Parçaları Boyama

- Reklam Tabelaları
- Asansör Kapıları
- Çelik Kapı
- Prefabrik Konteyner
- Elektrik Panoları

Ferforje Boyama

- Korkuluk Boyama
- Araba Jant Boyama
- Tel Örgü Boyama
- Aydınlatma Lambaları Boyama
- Doğalgaz Boruları ve Radyatör
Probest Toz Boya

Elektrostatik Toz Boya Nedir?

Elektrostatik toz boyama solvent içermeyen bir yüzey kaplama metodudur. Kaplayıcı malzeme, son kat boya tabakasını oluşturan çok ince toz boya partikülleridir. Toz boya, boya kabininde özel boya tabancaları vasıtasıyla atılır. Tabancadan geçerken elektrostatik yüklenen toz boya partikülleri kabin içinde boyanacak malzemeye yapışır ve kaplama işlemi gerçekleşmiş olur. Toz boyanın malzeme yüzeyine tam olarak yapışabilmesi için malzemenin de çok iyi bir şekilde topraklanması gerekir. Fazla atılan boya, kabinde bulunan boya geri kazanım sistemi sayesinde toplanır ve tekrar kullanıma sokulur. Boya geri kazanım sistemi elektrostatik toz boyama teknolojisinin en büyük ekonomik avantajlarından biridir. Malzeme toz boya ile kaplandıktan sonra pişirme fırınına girer. 200ºC olan fırın ısısı toz boyanın erimesini ve malzeme üzerine yapışmasını sağlar. Sonuçta çok dayanıklı, ekonomik, çevre dostu, geniş renk yelpazeli ve parlak bir yüzey kaplaması elde edilir. Solvent içermemesi, yüzey kalitesi, dayanıklılığı, boya geri kazanım sistemi, ekonomikliği ve çevre duyarlılığı elektrostatik toz boyamayı geleneksel boyama işlemlerine göre daha çekici bir alternatif yapmaktadır.
Probest Toz Boya

Neden Toz Boya

Toz boyada malzeme kullanım verimi %100’e yaklaşmaktadır. Fazladan püskürtülen toz boya zerrecikleri tekrar geri kazanılarak yeniden kullanım için boyama sistemine döndürülürler. Bunun sonucu toz boyamada, yaş boyaya kıyasla 1/2 ile 1/3 oranında daha az malzeme gerekir.

  • Toz Boya Otomasyonu Kolaylaştırır
  • Toz boyanın sahip olduğu üç önemli faktör otomatik uygulamaya uygun çözümler getirir:
  • Elektrostatik metod; bir sarma etkisi meydana getirir ve toz, ürün üzerine homojen kaplanır.
  • Toz boya ile köşelere ve girintilere ulaşmak kolaydır.
  • Toz boya damlatmaz, bu da tabancanın yerleştirilmesini basitleştirir.
Probest Toz Boya

Neden Biz?

Probest Elektrostatik Toz Boya firmamız 1997 yılından bu yana Elektrostatik Toz Boya Sektöründe yılların verdiği tecrübe ve profesyonel kadromuzla, siz müşterilerimizin memnuniyeti ve gelişimine destek sağlayabilmek için hizmet vermekteyiz.

KALİTELİ

HIZLI

VERİMLİ

MÜŞTERİ ODAKLI

RAL Kodlu Renk Kartelamız

Whatsapp'tan Yazın
Gönder
English EN Turkish TR